į

Savaitgalio kelionės: penki gražiausi Lietuvos dvarai

Dvarai ir kelionės

dvaras, keliones, pigios keliones, keliones Lietuvoje

Ilgasis savaitgali puiki proga pakeliauti Lietuvoje. Manote, kad savo šalyje sunku rasti kažką kas nustebintų? Klystate. Lietuvoje yra dešimtys antram gyvenimui prikeltų dvarų. Pateikiame gražiausių penketuką.

Taujenu dvaras
taujenudvaras.lt nuotr.

Taujėnų dvaras

Ukmergės rajone įsikūręs dvaras, rašytiniuose šaltiniuose, pradėtas minėti jau 16 – ame amžiuje. Angliško klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1802 m. ir beveik nepakeisti išliko iki šių dienų.  Dvaras iki pat Antro pasaulinio karo pradžios priklausė didikų Radvilų šeimai. Jie išpuoselėjo dvarui priklausantį sodą, kuriam priklauso keturi tvenkiniai, liepų alėjos, daug senų ir retų medžių. Tarpukario metais čia buvo pats didžiausias Lietuvoje gėlynas.

Šiuo metu dvaras lankytojus traukia puikiai išlikusiomis erdvėmis, gražiu sodu. Čia vyksta renginiai, konferencijos.

Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras yra didžiausias Lietuvoje. 16 – o amžiaus primoje pusėje, rašytiniuose šaltiniuose minimas, dvaras buvo medinis. Tačiau vėliau jis buvo plečiamas ir pagrindiniu akcentu tapo puošnūs dviaukščiai rūmai su dorėnų stiliaus kolonomis ir arkomis. Greta dvaro rūmų buvo įrengtos arklidės, ledainė.

Šiandien rūmuose teikiamos apgyvendinimo, salių nuomos paslaugos. Taip pat organizuojamos ekskursijos.  Kiekvieną savaitgalį čia organizuojami vaidinimai apie didikų gyvenimą, sulaukiantys žiūrovų iš visos Lietuvos ir užsienio.

Užutrakio dvaras

Užutrakio dvaro ansamblis pastatytas tik 19 – ame amžiuje, grafų Tiškevičių iniciatyva. Tai Liudviko VI stiliaus interjeras – dekoruoti rūmai su atvira terasa. Nuo jos atsiveria pasakiški vaizdai į šalia tyvuliuojantį Galvės ežerą ir Trakų pilį.

Dvarui priklauso mišraus stiliaus parkas, liepų alėjos, dar kitaip žinomos, kaip kunigaikščių alėjos, papuoštos antikinio stiliaus biustais. Grafai į dvaro rūmus persikeldavo plaustu, čia net buvo įrengtas namelis keltininkui. Šiandien turistai atvyksta pramintu bulvių keliu, tuo metu jis buvo skirtas tik ūkio reikmėms. 

Burbiškio dvaras

Tai dvaras, esantis Anykščių regioninio parko valdose. Tokie rūmai, kokie yra dabar, iškilo tik 18 – ame amžiuje ir priklausė Venclovavičių šeimai. Amžiaus pabaigoje šeima fundavo koplyčios – mauzoliejaus statybas. Aplinkui įrengtas tobulas sodas.

Dvare įsikūręs restoranas, cigarų kambarys. Kaip tikram didikui, lankytojui, siūloma laisvalaikio medžioklė, jodinėjimas žirgais, slidinėjimas, ekskursijos, vandens procedūros.

Žemaitkiemio dvaras

Žemaitkiemio – Babtyno dvaras stovi 2 km nuo Babtų. Dvaras iškilo dar 16 – ame amžiuje, nors mūrinių pastatų era atėjo kartu su Prozorų valdymo dinastija 1730 m. Visą 19 a. dvaras priklausė Tiškevičiams. Jų valdymo laikotarpiu teritorija ir pastatai lyg atgijo: buvo pastatyti eklektiniai rūmai, išpuoselėtas sodas. Tuo metu dvarui priklausė net šešiolika statinių (pieninė, arklidės).

Vėliau dvaras išgarsėjo savo ištaigingomis Joninėmis ir renginiais, kurie sutraukdavo visą Kauno inteligentiją. Čia vykdavo banketai su valstybės pareigūnais, renginiai užsienio svečių garbei. Pirmo ir Antro pasaulinio karo metais savininko paliepimu į vietos ligoninę veždavo sviesto, grūdų. Deja, Antrasis pasaulinis karas nutraukė dvaro klestėjimą.

Written by Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tiesioginiame LRT eteryje netyčia ištransliuotas nepadorus gestas

Naujas vasaros skonis vardu Emilia