į

MielaMiela

Kodėl dabar pats blogiausias laikas pirkti nekilnojamąjį turtą?

Kodėl dabar pats blogiausias laikas pirkti nekilnojamąjį turtą?

blogiausias laikas pirkti nt
Remiantis naujausiais nekilnojamojo turto pardavimų 2016 m. duomenimis, praėjusiais metais butų kainos didžiausiuose Lietuvos miestuose augo. Pavyzdžiui Vilniuje parduodamų butų vidutinė kvadratinio metro kaina per praėjusius metus ūgtelėjo apie 9 proc., Kaune – 12 proc., Klaipėdoje – 6 proc. Vilniuje 2016 m. ji perlipo 1800 eurų/kv. m ribą, Klaipėdoje – 1250 eurų/kv. m, o Kaune apie 1100 eurų už kvadratinį metrą.

Kaina sparčiai augo paskutinius ketverius metus ir dabar beveik yra pasiekusi neseniai buvusio „NT Burbulo“ lygį, o kai kur, pvz. komercinės paskirties NT senamiesčiuose net viršijusi.

Pagrindinė tokio kainų augimo priežastis buvo beveik nulinės indėlių palūkanos šalies bankuose. Prie to dar nemažai prisidėjo ir NT ‘specialistų’ straipsniai, kad nekilnojamas turtas kils, kils ir dar kartą kils… Kad pirkit ir nuomokite NT, nors jei paskaičiuotumėte už kiek nusiperkat ir už kiek po to tą NT nuomojat, tai įskaičius išlaidas NT einamajam remontui, jo atsipirkimas galimas tik po kokių 30 metų. Kas pageidauja pats gali palyginti kiek NT kainuoja ir kiek reikėtų mokėti už tokio pat NT nuomą. O po 30 metų kažin ar tas ‘pirkinys’ iš vis dar bus ‘gyvas’.

Kainos kyla ir krenta, kyla ir krenta. Pardavėjai nori parduoti, kai NT kaina yra aukščiausiame taške. Kad tą pasiekti dažnai yra užsakomi reklaminiai straipsniai žiniasklaidoje. Jeigu jūs pirmajame laikraščio puslapyje skaitote, kad „NT specialistai numato ir tolimesnį kainų augimą“- be jokios abejonės tai reiškia, kad NT pirkimas stoja ir taip jį norima išjudinti. Joks laikraštis nerašys tokio straipsnio savo noru, nes tam reikia turėti informacijos iš NT sektoriaus ir be to, kam rašyti, jei ankščiau ar vėliau už jo parašymą kažkas sumokės.

Yra keletas auksinių taisyklių perkant savo svajonių nekilnojamąjį turtą:

1- Jei jau tikrai radote tai ko norite – niekada nemokėkite, nepasirašinėkite ir neduokite rankpinigių iš karto, o palaukite mažiausiai kokias 3 dienas. Agentas jums sakys, kad yra eilė laukiančių, todėl pasirašyti reikia čia ir dabar, bet nepasiduokite spaudimui ir palaukite. Jei ir nupirks, tai žinokite, taip lemta – rasite kitą dar geresnį ir pigesnį.

Tyrimais nustatyta, kad perkantysis iš pradžių vadovaujasi jausmais, o sudarę sandorį iškarto, kitą dieną gailisi apie 75% apklaustųjų.

Neretai NT agento graži istorija, pačio agento grožis, patrauklumas, malonus pokalbis mus žavi net labiau, nei NT, kurį mes žadame pirkti. Pagalvokite kodėl nekilnojamojo turto skelbimuose prie NT nuotraukų yra ir jų agentų nuotraukos. Kam jos čia reikalingos, juk renkamės nekilnojamąjį turtą?

2- Žinokite, kad NT agentas iš pradžių jums siūlys patį brangiausią, mažiausiai likvidų, prasčiausią NT. Jis puikiai žino, kad likvidų nekilnojamąjį turtą jis ir taip parduos, todėl jis jo jums tikrai nesiūlys iš pat pradžių.

3- Jei perkat savo svajonių namą, tai prieš perkant, išsinuomokite namą mėnesiui. Jei nepatiks, tai prarasit tik pinigus išleistus namo nuomai ir be galo džiaugsitės, kad neišleidot didelių pinigų. Jei pardavėjas nesutiks nuomoti – iš karto aišku, kad kažkas negerai, o su normaliu pardavėju tikrai susitarsite. Gali būti, kad jums nepatiks triukšmas nuo kelio, kaimyno šuns lojimas naktį ar smarve sklindanti tik kai tam yra tam tikros krypties vėjas.

4- Prieš pirkdami nepatingėkite atvažiuoti apžiūrėti būsimo NT pirkinio vieni. Pasirinkit prastą dieną, kai lyja, žvarbus oras ir pan. Paklausinėkite kaimynų kaip jiems čia patinka gyventi, taip pat galite paklausti jų ir apie NT šeimininkus…

Rašyti straipsnį, įkelti video ar nuotrauką Sukurkite savo įrašą!

Written by Ričardas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Užfiksuota kaip buvo sudaužyta ledo skulptūra Laisvės alėjoje

Lietuvos ateitis