į

Bedarbio išmokos apmokestintos nebus

„Moraliai teisingas kelias: bedarbio išmokos apmokestintos nebus“

Seimas pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Rimos Baškienės ir grupės Seimo narių pasiūlymui keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kad nedarbo socialinio draudimo ir dalinio darbo išmokos nebūtų apmokestinamos.

Buvusios kadencijos Seimas buvo priėmęs Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, pagal kurį nedarbo socialinio draudimo išmoka buvo apmokestinama gyventųjų pajamų mokesčiu.

LVŽS iniciatyva Darbo kodekso ir jį lydinčiųjų įstatymų, o taip pat ir minėto Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo įsigaliojimas buvo atidėtas iki 2017 m. liepos 1 d., tad nuo 2017 m. liepos 1 d. bedarbio pašalpos būtų apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu. Tokia kažkada mokslininkų pasiūlyta iniciatyva, galimas dalykas, ekonomiškai pagrįsta, tačiau neturinti socialinio jautrumo netekusiems darbo žmonėms, todėl siūlyta jos atsisakyti.

„Mes atsakingai tai įvertinome ir manome, kad ta pinigų suma, kurią galbūt galima būtų surinkti apmokestinus bedarbio pašalpą, nebūtų didelė valstybės biudžetui, bet moraliai būtų skaudu ir sunku tam žmogui, kuris ir taip, netekęs darbo, išgyvena.“ – sako Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja, LVŽS frakcijos narė R. Baškienė.

Written by Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

London Bridge teroristine ataka – policija bare

Brangiausias pasaulyje „Wrapas” su auksu, trumais ir krokodiliena sukurtas Lietuvoje