in

Žygio „100 km Lietuvos 100-mečiui“ dalyviai buvo šiltai sutikti Europos miške

„100 km Lietuvos 100-mečiui“

Žygio „100 km Lietuvos 100-mečiui“ dalyviai buvo šiltai sutikti Europos miške

Neformali punskiečių žygeivių grupė sausio 7 dieną pradėjo žygį „100 km Lietuvos 100-mečiui“. Žygis skirtas būtent Lietuvos šimtmečiui, pasak šios iniciatyvos sumanytojo Antano Baudžio, konkrečiai vasario 16 dienai. „Nusprendėme per 5 sekmadienius po 20 kilometrų pereiti Lietuvos – Lenkijos pasieniu. Atstumai gali truputėlį keistis. Startavome Lietuvos – Baltarusijos – Lenkijos sankirtoje, žygį baigsime Balčiuose (Lietuva – Rusija – Lenkija)“, – sakė šio žygio iniciatorius Antanas Baudys.

Punskiečių tikslas nukeliauti 100 kilometrų. Kaip pasakojo pats žygio sumanytojas, ši valstybes skirianti siena taip pat yra 100 metų ir per tiek laiko beveik nepakitusi. „Kiekviename etape, manau, bus po 20 žmonių – tiek, kiek ir buvo signatarų“, – sakė žygio vadovas Antanas Baudys. Jis tikino, jog eidami siena jie susipažins su istoriniais objektais, užlips ant piliakalnių, apžiūrės įdomesnes sodybas. Pradėję žygį Lietuvos – Baltarusijos – Lenkijos sankirtoje, punskiečiai nužygiavo apie 19 km jau pirmą sekmadienį. Sausio 14 dieną jie pradėjo savo žygį nuo Balandžio ežero. Tikslas tądien buvo įveikti 20 kilometrų ir pasiekti Burbiškės kaimą. „Kiekvienas žygeivis atsako už savo sveikatą ir fizinę būklę, o ir savo jėgas gali išmėginti. Manau, tai puiki idėja ir smagumas kiekvienam, juolab, kad jau antras sekmadienis žygeiviai, galima sakyti, tie patys“, – sakė žygio vadovas, džiaugdamasis, kad prie šios idėjos prisijungė įvairaus amžiaus žmonės, bet daugiausia jaunimas. A. Baudys patikino, jog Punsko valsčiaus savivaldybė skyrė autobusiuką, kuris juos nuvežtų į reikiamą vietą, o Punsko „Aušros“ leidykla išspausdino žygeivio kortelę.

Apie tokį kilnų punskiečių žygį sužinoję Lazdijų žirgininkų klubo prezidentas Ramūnas Buinauskas su savo klubo vyrais, bei LVŽS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis su savo komanda nutarė žygeivius pasitikti Europos miške. Mat tą sekmadienį Lenkijos lietuviai žygiavo mūsų rajone. „Mes juk visi esame lietuviai“, – sakė LVŽS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis.

Punskiečiai sakė garsų ačiū už svetingumą, kokio tikrai nesitikėjo

Punskiečiai buvo maloniai nustebinti, kai juos pakvietė užsukti į Europos mišką pasistiprinti ir atgauti jėgas. „Pamačiau reportažą per televiziją, jog punskiečiai išsirengė į išties prasmingą žygį. Pamaniau, jog tai itin kilni idėja ir mes galėtume prisidėti“, – sveikindamas šią Lenkijos lietuvių iniciatyvą sakė Lazdijų žirgininkų klubo prezidentas Ramūnas Buinauskas. Tad žirgininkai, šokę į brikeles, susikrovę vaišes, tuoj suskubo sutikti žygeivius Europos miške, kur dešinėje pusėje driekiasi autentiška spygliuota tvora. Sutikti saviškius – lietuvius – atskubėjo ir LVŽS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis, jo pavaduotoja Ilona Šaparauskienė bei kiti kolegos. „Sužinojęs apie šį žygį, tuoj susiskambinau su punskiečiais ir pakviečiau juos stabtelėti, susitikti, pabendrauti“, – sakė Benius Rūtelionis. Tuoj buvo iškabintos vėliavos – Trispalvė bei istorinė Lietuvos vėliava. Belaukiant žygeivių sukurtas laužas. Tuoj pasirodė ir jie – Lenkijos lietuviai – su Trispalve rankose, gera nuotaika ir šypsenomis veiduose. Susitikę visi lyg seni bičiuliai vieni kitus sveikinosi šiltai apsikabindami, o ir kalbos tuoj mezgėsi. Sužavėti žirgais, punskiečiai skubėjo fotografuotis. „Šį žirgą parsivežiau iš jūsų krašto iš pono Petro“, – prasitarė Lazdijų žirgininkų klubo prezidentas R. Buinauskas. Pasirodo, kad pasaulis – išties mažytis, mat Antanas Baudys kartais pašerdavo pono Petro žirgus, kai tas išvykdavęs. Štai kaip įdomiai klostėsi pažintys.

Lazdijų žirgininkų klubo prezidentas R. Buinauskas vaišino žygeivius savo firminiu šernienos troškiniu. Valstiečių pavaduotoja I Šaparauskienė ėmėsi iniciatyvos į savo moteriškas rankas, tad tuoj punskiečiai pasigardžiuodami valgė – juk jų laukė dar nemenka kelio atkarpa. Paprašyti pasakyti, ką gi jie ragaujantys, vieni kraipė galvas, kiti nesiryžo spėti, o štai viena punskietė iškart išpyškino, jog tai šerniena. Pasirodo, jos brolis – medžiotojas. Ir vėl kalbų kalbelių. Arbata, gardūs sausainiai… Net bulvių su lupena atsirado. Dar lietuviškų lašinukų ir kitokių skanėstų siūlė šeimininkai. Ir vaišintasi, ir kalbėta – viskam užteko laiko, tačiau, pasak žygio vadovo Antano Baudžio, malonu pasibūti su tautiečiais, bet žygeivių dar laukė apie dvi valandos kelio, tad jau nieko nelaukus, reikėjo judėti į priekį.

Įteikė istorinę Lietuvos vėliavą

„Lazdijų žirgininkų klubo nariai, vadovaujami Ramūno Buinausko, ir LVŽS Lazdijų rajono skyriaus nariai, vadovaujami Beniaus Rūtelionio, mus šiltai priėmė, tokio sutikimo nesitikėjome. Esame pakylėti“, – sakė A. Baudys rankose tvirtai laikydamas istorinę Lietuvos vėliavą, kurią punskiečiams įteikė LVŽS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis. Pakiliai nusiteikę punskiečiai rankose išdidžiai laikė istorinę Lietuvos vėliavą. O ir dovanų žygeiviams partijos pirmininkas B. Rūtelionis nepagailėjo: ir kalendorių, ir kitų atminimo dovanėlių. Šiltas priėmimas nustebino ne tik punskiečius, jis buvo kupinas gerų emocijų visiems. Viskas praėjo sklandžiai ir pozityviai, o atsiliepimai itin šilti. „Viskas pavyko“, – savo mėgstama fraze konstatavo Lazdijų žirgininkų klubo prezidentas R. Buinauskas. Ir išties kartais kiek nedaug reikia, kad išgirstum nuoširdų ačiū, šiltai apsikabintum palinkėdamas gero kelio, tiesiog draugiškai pamotum ranka ir išdidžiai ištartum, jog mes – lietuviai. Šis sutikimas Europos miške – graži, nepakartojama akimirka visų kartu – žygeivių ir juos sutikusių. Štai kokie Lenkijos lietuvių ryšiai su Lietuva, o su jais pasikalbėjus net sunku ir pasakyti, kieno širdyje Lietuvos daugiau. Ko gero, ir juos sutikusių ir atkeliavusių iš Punsko meilės Lietuvai tikrai nestinga. „Šie metai mums, lietuviams, labai svarbūs“, – teigė žygio „100 km Lietuvos 100-mečiui“ iniciatorius Antanas Baudys.

 

Daugiau foto čia

 

aut. Dineta Babarskienė.

LVŽS Lazdijų skyriaus informacija,
skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Loading…

0

Comments

0 comments

Seime – dėmesys skurdo mažinimui

Verčiame naują pedagogų rengimo lapą