in

Nauji mokesčių sistemos pakeitimai, kurie palies kiekvieną

Mokesčiai darbuotojams ir verslui

Mokesčiai, verslas, sodra, darbuotojai

Planuojama visus su darbo santykiais susijusius mokesčius perkelti darbuotojams. Todėl keisis ir pensijų apskaičiavimo tvarka, ir mokesčių tarifai. Negana to, jau ruošiamos pavasarinės staigmenos verslui.

Pažadai verslui

Jeigu nors vienas žurnalistas pabandytų kurti verslą, greičiausiai, po tokių siūlymų, kaip parama inovacijų diegimui, moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai, pasipiltų kritikos lavina. Vieni juoktųsi pilvus susiėmę, kiti mojuotų emigracijos statistika. Panašu, kad sveiko proto smulkieji verslininkai nėra prileidžiami prie viešosios nuomonės formavimo.

Kylanti pramonės revoliucija mažina darbuotojų skaičių. Robotizavimas šiandien suvokiamas kaip vienintelė galimybė išlikti konkurencingu.

Konkurencingu iki šiol reiškė atsivežti žaliavas iš Švedijos, čia pagaminti, nuvežti produktą atgal į Švediją ir dar sugebėti parduoti pigiau nei tai padarytų kaimynai ar tie patys švedai. Kaip tai buvo pasiekta? Tai buvo pasiekta mokant žvėriškai mažas algas savo darbuotojams. Pradėjus tiem patiem „baudžiauninkams“ emigruoti kilo širšalas dėl darbuotojų trūkumo. Kaip darbuotojų alternatyva atsirado spartus inovacijų diegimas. Tačiau darbo užmokestis iki šiol praktiškai kyla tiek kiek tai sureguliuoja Vyriausybė, o ne verslininkų iniciatyva.

Taigi, siekiant skatinti inovacijų diegimą, likusių darbuotojų persikvalifikavimą, o galbūt su tuo susijusį atlyginimų kylimą, o gal ir ne, siūloma įmonėms, investuojančioms į technologinį atsinaujinimą, apmokestinamąjį pelną sumažinti iki 100 procentų. Taip pat svarstoma šalia galiojančios pelno mokesčio lengvatos, remiančios taikomųjų mokslinių tyrimų vykdymą, nustatyti papildomą pelno mokesčio lengvatą Lietuvoje vykdomų mokslinių tyrimų pagrindu sukurtų išradimų ar technologijų komercializavimui.

Keisis ir tarifai, ir apskaičiavimo tvarka

Finansų ministerijos atstovai teigia, kad planuojama bendrąją pensiją užtikrinančią socialinio draudimo įmokos dalį sujungti su gyventojų pajamų mokesčiu, perskaičiuojant tarifus.

6 – iais procentais sumažinus socialinio draudimo mokesčius ir tiek pat procentų padidinus Gyventojų pajamų mokestį, realiai, mokestinė našta mažėtų. Juk Valstybinė mokesčių inspekcija taiko neapmokestinamų pajamų dydį (NPD). Kita vertus, toks grakštus ministerijos reveransas, iki šiol dėl su darbo santykiais susijusių milžiniškų mokesčių pirštu grūmojančiai Europos komisijai, dar labiau nuskriaudžia dirbančius individualiai.

darbuotojai, verslas, Naujoji apmokestinimo ir socialinio draudimo įmokų sumokėjimo sistema būtų taikoma tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms. Todėl ūkininkai, žmonės, kurie turi verslo liudijimus, individualių įmonių savininkai ir toliau negalėtų prisitaikyti NPD. Jie mokėdami gana didelius mokesčius Sodrai” kaip ir iki šiol ne visada galės pretenduoti į socialines garantijas.

Negana to, dirbantys individualiai ir uždirbantys per mažai, kad per metus susidarytų 6 – ų šimtų eurų skola Sodrai” negalės net prašyti mokesčio atidėjimo arba mokėjimo dalimis ilgesniam negu keturių mėnesių terminui. Jeigu uždirbate daugiau, mokesčių sumokate daugiau, galite mokesčius mokėti pagal Jums patogų grafiką.  

Puikios idėjos ir sveikinti tikslai

Siekiant paskatinti smulkaus verslo plėtrą ir skaidrią verslo pradžią, svarstoma atleisti pirmaisiais veiklos metais smulkias įmones nuo pelno mokesčio mokėjimo.  Be to, svarstoma peržiūrėti pajamų  iš individualios veiklos apmokestinimą.

Panašu, kad ramiu pavasariu nekvepia. Telieka laukti šio birželio, kuomet tokius siūlymus laimins Seimas.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Loading…

0

Comments

0 comments

Anglijos lietuviai verčiau emigruos į kitas šalis, bet į Lietuvą negrįš

Negali žinoti kas sėdi kitame automobilyje