in ,

Klinikiniai tyrimai homeopatijoje – konkretūs efektyvumo įrodymai

Klinikiniai tyrimai homeopatijoje – konkretūs efektyvumo įrodymai

Homeopatija žinoma jau seniai. Tačiau vystosi ir tobulėja didžiuliais tempais.

„Pirmiausia kaip ląstelės biologas: laisvieji radikalai yra absoliutus blogis ir dėl to buvo skatinama visokiais būdais mažinti tų radikalų kiekį.

Ir užtai mūsų vaistinių lentynose yra didžiulis asortimentas antioksidantų. Ką sako šiandienos ląstelės biologai?

Kad radikalai, kurie yra iš tiesų mūsų organizme labai nedidelėmis koncentracijomis, 10^-12..10^-23. Būtent šios molekulės yra signalinės molekulės, kurios kontaktuodamos su ląstelėmis inicijuoja visą eilę vykstančių procesų. Ir noriu pabrėžti, kad ląstelės gyvenimo arba mirties kelius gali inicijuoti šitos paprastos molekulės, kurių koncentracija yra labai maža.

Yra keletas net keletas tarptautinių turinčių didelį citavimo koeficientą žurnalų, tokie kaip „Cell communications & Signaling“, „Molecular Cell“ kurie spausdina straipsnius būtent susijusius su ląstelėje vykstančiais signalo perdavimais. Visos šios žinios ir teorijos paskatino bioreguliacinės medicinos vystymąsi. Jinai dabar pasaulyje iš tiesų yra labai populiari. Kaip matome įvairiose šalyse steigiasi asociacijos, vyksta mokymai. Ir labai džiugu, kad homeopatai taip pat surado savo niša bioreguliacinėje medicinoje“

(Kitaip sakant tie laisvieji radikalai kuriais mus visą laiką gasdino turi kitokią prasmę. Organizme natūraliai vyksta homeopatiniai procesai inicijuojantys visą eilę procesų).

Pasirodo, kad „homeopatiniams vaistams galioja tie patys reikalavimai, kaip ir visiems gaminamiems vaistams. Ir dar daugiau! Labai griežti reikalavimai yra (homeopatinių vaistų) žaliavai.“
„Apie 60 % homeopatinių vaistų yra gaminama iš augalinės žaliavos. Žaliava gali būti užauginta tiktai natūraliose augimvietėse. Tiktai ekologinėmis sąlygomis. Šios žaliavos surinktos

pristatomos į gamyklą ir dažniausiai tuoj pat naudojamos pirminių ištraukų gamybai. Kas yra skirtinga nuo Galeno preparatų? Galeno preparatai dažniausiai yra gaminami iš sausos

augalinės žaliavos, tai reiškia kad patiria tiek džiovinimo procesą, tiek dar kurį laiką ji yra saugoma. O homeopatiniai vaistai yra gaminami iš šviežios augalinės žaliavos.“

9 min – „Homeopatinių vaistų poveikis tiriamas taip pat kaip ir visų kitų potencialių preparatų poveikis. Ir dabar pristatysiu savo, kaip mokslinio darbuotojo dirbančio ikiklinikinių tyrimų laboratorijoje patirtį.“

Profesorė atskleidė, kad mokslinėse duomenų bazėse apie homeopatinių vaistų sėkmingus poveikio tyrimus yra daugybė straipsnių. Pavyzdžiui pasaulinėje medicinos bibliotekoje yra 5519 straipsnių įvedus žodį „homeopatija“ (angl.). O klinikinių tyrimų – 732.

„Jeigu kažkas tai galvoja, kad nėra klinikinių tyrimų, tai kaip tik toje pačioje pasaulinėje duomenų bazėje suvedus raktažodžius „Clinical trials homeopathy“ mes randame virš 700 aplikacijų.“

Osteoartritas – dažniausia sąnarių liga. Prof. pristato Traumeel S ir Zeel T preparatų klinikinį tyrimą, kuris apėmė 33 242 pacientus ir 137 studijas.

„Šie (homeopatiniai) preparatai veikia taip pat efektyviai kaip ir intrasąnariniai hialurono rūgšties bei steroidiniai preparatai. Ir svarbiausia, ką reikėtų akcentuoti, tai šitas (homeopatinis) gydimas yra VISIŠKAI SAUGUS ir NETURI JOKIO ŠALUTINIO poveikio svarbiausiems mūsų organams ir sistemoms.“

Kitas tyrimas: Traumeel S preparatas veikia taip pat efektyviai kaip ir 1% diklofenako gelis. „Malšino skausmą, tinimą ir atsatė traumuoto sąnario funkciją.“

Profesorė 2017 m. žiniasklaidoje organizuotą homeopatijos puolimą įvardino kaip nepelnytai nešamas abejones. Ir nurodė, kur galima surasti visą informaciją ir likusius klinikinius tyrimus: viskas yra mokslinėse medicinos duomenų bazėse.

Homeopatiniai vaistai – kas tai?

Ne vienas vaistininkas patvirtintų – dažnai žmonės tiksliai nežino, kas yra homeopatiniai vaistai, ir visus tuos, kurie išrašomi be recepto arba tiesiog yra pagaminti iš žolelių, taip ir pavadina. Tačiau, ar žinojote, kad vaistai iš tiesų klasifikuojami šiek tiek kitaip, o homeopatija nebūtinai reiškia gydymą augalais? Tad apie tai, kas yra homeopatinis gydymas, kokiais vaistais jis atliekamas ir kam jis padeda, pasakojame šiame straipsnyje.

Kas slepiasi homeopatinių vaistų piliulėje

Tiesa tokia, kad natūralios medicinos šalininkai homeopatiniuose vaistuose kartais gali rasti visai ne žolelių ekstraktą, o stipriai atskiestus gyvatės nuodus. Mat homeopatinio gydymo principas – gydyti atskiesta medžiaga, sukeliančia panašius į ligos simptomus. Gana artima pasakymui „Kuo susirgai, tuo ir gydykis“, o dar artimiau – skiepų idėjai. Tik skiepų atveju asmeniui suleidžiama labai maža ligos sukėlėjo dozė tam, kad organizmas įgytų atsparumą tam tikrai ligai. O štai homeopatijos atveju, vietoje skiepų skiriama kita medžiaga, sukelianti panašų simptomą (pavyzdžiui, vėmimą, galvos skausmą ar pan.).

Toks homeopatinių vaistų gaminimo būdas atsirado XIX a. pradžioje, kai žymus gydytojas Samuelis Hanemanas pastebėjo, jog panašų į ligos simptomą sukeliančios medžiagos, keletą kartų atskiestos, veikia kaip vaistai, gydantys ligą. Medžiaga atskiedžiama tikrai stipriai – taip, kad vaistas nesukeltų dar stipresnių ligos simptomų. Manoma, kad kuo medžiaga stipriau atskiedžiama, tuo didesnį poveikį ji daro sergančiajam.

Homeopatijos sugrįžimas

Prieš du šimtus metų, kol dar nebuvo išrasta tiek vaistų, kiek jų yra dabar, kol gyvenome be pažangių šiuolaikinių technologijų, homeopatinis gydymas vaidino labai svarbų vaidmenį medicinos pasaulyje. Laikui bėgant iš rinkos šiuos vaistus išstūmė kiti, naujai atrandami.

Į homeopatinius vaistus buvo atsigręžta praėjusio šimtmečio viduryje, kartu su ekologiniais judėjimais. Dabar jie dažniausiai vartojami natūralios medicinos šalininkų. Vaistai gaminami iš natūralių medžiagų: gyvūnų išskiriamų sekretų (pavyzdžiui, gyvačių, egzotinių gyvūnų nuodų), įvairių augalų ekstraktų, taip pat mineralinių medžiagų (grafito, kvarco, jodo ar pan.).

Natūralu, nekenkia ir… galbūt veiksminga

Homeopatijos šalininkai turi tvirtų argumentų, kodėl toks gydymas – pats geriausias:
Kadangi vaistai gaminami iš natūralių medžiagų, taip atskiestų, jog jos nekenktų organizmui, homeopatinis gydymas nedaro jokio šalutinio poveikio. Kitaip, nei daugybė kitų stiprių vaistų, kuriuos skiria gydytojai įvairioms ligoms gydyti. Pavyzdžiui, homeopatiniai vaistai nuo gripo gali išgydyti jus nuo ligos, tačiau dėl vaistų jums nesutriks miegas, virškinimas ar, kaip kad nutiktų vartojant antibiotikus, nenusilps organizmas, nesumažės bendras imunitetas, atsparumas ligoms.

Gydant psichikos sutrikimus, lengvai išsivysto priklausomybė. Tačiau to niekada nenutiks, kai, pavyzdžiui, vartojami homeopatiniai antidepresantai, nes juose nėra priklausomybę keliančių medžiagų. Lygiai taip pat, gydant ir kitus psichikos sutrikimus, minėtojo pavojaus nėra.

Homeopatinių vaistų gamybos technologijoms svarbu ir gydomosios vandens galios. Manoma, kad vanduo gali išsaugoti informaciją, todėl dažnai tokių vaistų gamintojai stengiasi perteikti teigiamą energiją, išsaugotą gamybos procese naudojamame skystyje.

Manoma, kad dalis homeopatinio gydymo efekto gali būti paremta placebo efektu. Net jeigu tai tiesa – natūralios medicinos šalininkai tik džiūgauja. Juk kur kas smagiau žinoti, jog tave pagydė paties organizmo pastangos patikėti galimu geru rezultatu ir sukaupti jėgas kovai su liga, nei, kad visą darbą nudirbo, pavyzdžiui, imunitetą žudantys antibiotikai.

Jeigu homeopatinio gydymo organizmas nepriima, ir tai nėra veiksminga, žmogus visada gali pereiti prie kitokių rūšių vaistų, nepatyręs jokios žalos ir šalutinio poveikio, kurį, kitais atvejais, galbūt būtų sukėlę įvairūs cheminiai vaistai.

Homeopatinis gydymas ne visada sutinkamas palankiai. Medikai ir farmacininkai diskutuoja, ar tikrai homeopatija yra veiksminga. Todėl savo sveikatą į homeopatijos rankas atiduodantiems žmonėms vertėtų nuolat save stebėti – jeigu sunki būklė nuo homeopatinių vaistų negerėja, verta kreiptis į medikus dėl kitokių galimų vaistų vartojimo.

(Šaltinis: youtube.com, www.medguru.lt)

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Loading…

0

Konservatorių ir „MG Baltic“ ryšius Ramūnas Karbauskis nori tirti Seime

Ar tiesa, kad konservatorių partija žlunga?