in

Iškilmingas Šventosios uosto atidarymas Nr.1

Praėjusią savaitę valdžios institucijose vyko sujudimas dėl Šventosios uosto. Vieną kartą Šventosios uostas jau buvo atidarytas, todėl gal vertėtų prisiminti kaip ir kodėl Eugenijaus Gentvilo atidarytas Šventosios uostas jau kitą dieną ėmė ir visam laikui užsidarė.

Šventosios uostas užnestas smėliu

(Ištrauka iš: http://www.klaipedosliberalai.lt/2011/06/16/sventosios-uosto-atgimima-paskatino-alus-2970/)

Šventosios uosto atgimimą paskatino alus

Šventosios uostas dėl įvairiausių biurokratinių ir kitokių kliūčių buvo tarsi pasmerktas neatgyti, tačiau praėjusį savaitgalį jis vis dėlto atvėrė savo vartus.

Prie to nemažai prisidėjo trys pajūrio vyrai – Vaclovas Petkus, Raimundas Palaitis ir Eugenijus Gentvilas, sugebėję per metus išjudinti užstrigusį uosto atkūrimą.

……Tiek V. Petkus, tiek R. Palaitis neslėpė: per tuos ilgus metus, ypač susidūrus su įvairiomis kliūtimis, ne kartą norėjosi viską nustumti į šalį ir pamiršti. Viltis kada nors atkurti Šventosios uostą pamažu merdėjo. Matyt, taip ir būtų mirusi. Bet po vieno eilinio Klaipėdos uosto tarybos posėdžio trys geri pažįstami sutarė savaitgalį atsigerti alaus ir aptarti Šventosios uosto reikalus.

……“Tas pokalbis buvo didžiulis iššūkis man, kurį su didele atsakomybe priėmiau. Per savaitę su bendradarbiais sukūrėme veiksmų planą, kurio realizavimas užtruko tik 10 mėnesių. Uosto direkcijos kolektyvas, pirmiausiai direktorė Šventosios uostui Airida Čėsnienė, įteikia didžiulę dovaną Šventajai, Palangai ir visai Lietuvai. Ir nė žingsnio nebūtume žengę, jei nebūtų palaiminimo skirti pinigus Šventosios uostui. Už tai turime dėkoti susisiekimo viceministrui Arūnui Štarui“, – pasakojo E. Gentvilas.

(Šaltinis: http://www.klaipedosliberalai.lt/2011/06/16/sventosios-uosto-atgimima-paskatino-alus-2970/)

Dar juokingiau dabar atrodo kitas straipsnis iš :

https://zmones.lrytas.lt/pramogos/2011/06/11/news/sventojoje-iskilmingai-atidarytas-antras-lietuvos-juru-uostas-nuotraukos–5534159/?

Šventojoje iškilmingai atidarytas antras Lietuvos jūrų uostas

Nuo šeštadienio Lietuva jau turi du jūrų uostus: Klaipėdoje ir Šventojoje, kurioje įvyko iškilmingas uosto atidarymas. Nuo šiol Šventosios uoste galės švartuotis maži komerciniai ir pramoginiai laivai ir jachtos. Pakiliai nusiteikę sveikintojai, kurie vienas po kito lipo į sceną, įvykį vadino „neeiliniu“, „itin reikšmingu Lietuvai“ ir lygino su kūdikio gimimu. „Šiandien – didelė šventė. Ji man labai asmeniška. Dar prieš metus man daug kas sakė, kad neįmanoma atidaryti Šventosios uostą šių metų birželį. Vyriausybė planavo uostą atidaryti ne anksčiau kaip 2015-aisiais. Bet Klaipėdos uosto direkcija, vienintelė, kuri galėjo imtis šio sumanymo, iškėlė sau uždavinį: uostas bus atidarytas žymiai anksčiau,“ – džiaugėsi valstybinės įmonės Klaipėdos Jūrų valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

…Vidaus reikalų ministras, palangiškis Raimundas Palaitis prisipažino, kad atidarant uostą jam „spaudžiasi ašara, nes nuo 2000-ųjų svajojęs apie Šventosios uostą.“ Šventosios uosto direktorė Airida Česnienei uosto atidarymas prilygo „dideliam įvykiui Lietuvos istorijoje ir kūdikio gimimui rekordiškai greitai.“

…Dėkoju ministrui Eligijui Masiuliui ir Klaipėdos jūrų uosto direktoriui Eugenijui Gentvilui, kad uostas buvo atidarytas kur kas anksčiau nei buvo planuota,“ – sakė Š.Vaitkus.

….Renginio šventės dalyviai pasveikino pirmą kartą surengtos regatos „Klaipėda–Šventoji“ nugalėtoją – juo tapo Osvaldas Kudzevičius, plaukęs jachta „Lietuva“. Iš viso regatoje dalyvavo 30 jachtų. Šventę baigėsi trimis šūviais iš patrankos: už Lietuvą, Šventąją ir Šventosios uostą.“  

(Šaltinis:https://zmones.lrytas.lt/pramogos/2011/06/11/news/sventojoje-iskilmingai-atidarytas-antras-lietuvos-juru-uostas-nuotraukos–5534159/?)

Tada, jau kitą dieną papūtus vakarų vėjui, Šventosios uoste užstrigo Klaipėdos uosto įmonių pramoginiai laivai, nors oficialiai buvo pripažinta apie Šventosios uosto ir viso projekto fiasko po dešimties dienų – Dėl Šventosios uosto užnešimo smėliu kaltas ne tik rangovas

„…Šventosios uosto, veikusio vos dešimt dienų, sutvarkymo darbai kainuos ne tik uosto įplaukos kanalą ir akvatoriją gilinusiai Latvijos įmonei „BGS“.

….Tačiau po Uosto vadovo Eugenijaus Gentvilo nurodymu sudarytos komisijos išvadų dalį atsakomybės dėl to, kad Šventosios uosto įplaukos kanalas buvo užneštas smėliu,  prisiėmė ir Uosto direkcija.“

(Šaltinis: http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/del-sventosios-uosto-uznesimo-smeliu-kaltas-ne-tik-rangovas-357748)

Po kurio laiko buvo ir liūdnai juokingų atsitikimų:

…prie Šventosios uosto vartų ant seklumos užplaukė pramoginė vokiečių jachta. Du jauni vokiečiai, jaunuolis ir mergina, turėjo seną informaciją apie veikiantį Šventosios uostą, todėl drąsiai bandė įplaukti į uostelį. Tačiau jachtos kilis atsimušė į smėlį, jachta įstrigo. Jaunuolis buvo priverstas bristi iki kranto ir ieškoti pagalbos.

Tik laikas parodys, kaip bus šį kartą su Šventosios uostu.

Rašyti straipsnį, įkelti video ar nuotrauką Įkelti

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Loading…

0

Pagaliau mes finale. Ieva Zasimauskaitė – When We’re Old

VSD pažyma: „MG Baltic“ kelia grėsmę nacionaliniam saugumui