in

Į Vilnių tiesiai iš Argentinos

Tinto.lt
Jei viena frazė galėtų apibendrinti 131 metų Rutini istoriją Argentinoje, ji skambėtų taip: „Kokybė, koja kojon su inovacijomis“. Nuo to laiko, kai Felipe Rutini iš Italijos atvyko į naujausios vyno daryklos atidarymą Gualtallary, Valle de Uco, jis nuolat bandydavo įsivaizduoti, koks turėtų būti argentinietiškas vynas. Ir visa tai prasidėjo nuo vieno žmogaus.

Felipe buvo vos 18 metų, kai įsikūrė Argentinoje. Jis atvyko iš Italijos Marche regiono, kur jo šeima (nenuostabu) gamino vyną, o jis pats studijavo Karališkojoje Ascoli Picieno agrikultūros mokykloje. Felipe masino galimybės Naujajame pasaulyje, todėl jis išvyko į Mendozą ir 1885 m. įkūrė vyno daryklą La Rural. 1910 m. jis pasielgė ypač drąsiai ir susitelkė į geriausio argentinietiško vyno gamybą. Jam reikėjo naujausios įrangos, kurią atsigabeno iš Europos, ir platesnės rinkos. Nauja Argentinos žemė žadėjo viską, ko tik Felipe norėjo, tad jis griebė kiekvieną galimybę abiem rankomis.

Kad ir kaip bebūtų, Felipe mirė būdamas vos 53 metų, palikdamas našlę ir septynis vaikus. Tačiau jo šeima ir visa Argentina gali didžiuotis jo palikimu: jis buvo aiškiaregys, matantis didžią argentinietiško vyno ateitį. Šeima, įkvėpta jo veiklos, praplėtė verslą įkurdama pirmą vynuogyną Tupungato. Šiandien Tupungato yra vienas žymiausių vyno regionų Argentinoje, ir jį įkūrė Rutini. 1930 m. šeima praplėtė savo vynuogynus įsigydama nuosavybės Rivadavia mieste, šalia jau turimų Tupungato ir Coquimbito vyno daryklų ir iš čia vynas pasiekia gerbėjus Vilniuje ir Lietuvoje su tinto.lt

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Loading…

Somalio piratai šįkart pasirinko ne tą auką

Užmigęs sukvežimio vairuotojas sukėlė kraupią avarinę situaciją