in ,

Finansininkai pataria kam verta deklaruoti pajamas, o kas ir kodėl negalės pasinaudoti lengvatomis?

Deklaravimas

mokesčiai, deklaracija, gpm

Artėja metinių gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo termino pabaiga. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ragina suklusti deklaruoti prievolę turinčius gyventojus. Tuo tarpu buhalteriai ir asmeninių finansų konsultantai pataria pasinaudoti lengvatomis ir kitus gyventojus. Taigi, paskaičiuokime, ar verta deklaruoti Jums?

Kaip pastebi finansų konsultantas Nerijus Murauskas, negalima apsigauti, nes lengvatomis pasinaudoti gali tik tie, kurie moka įprastą 15 proc. gyventojų pajamų tarifą (GPM). Tuo tarpu, mokantiems sumažintą 5 proc. tarifą, lengvatos negalioja.

deklaravimas, Nerijus„Gyventojui finansiškai naudingiau sumokėti mažiau mokesčių, jeigu yra galimybė ir tai neprieštarauja teisės aktams, ir nepasinaudoti lengvata. Juk visada lieka maždaug 85 proc. įmokos sumos nuo, kurios lengvata pasinaudoti negalima”, – atskleidžia N. Murauskas (nuotr. kairėje).

Deklaracija privaloma

Visi gyventojai, kurie praėjusiais metais gavo B klasės pajamų, t.y. tokių, nuo kurių gyventojų pajamų mokestį sumokėti privalo pats gyventojas, turi prievolę deklaruoti pajamas ir sumokėti šį mokestį iki gegužės 2 d. Į šią grupę asmenų įeina ūkininkai, mažųjų bendrijų nariai, individualių įmonių savininkai.

Verta nepamiršti, kad pateikti metinę gyventojų pajamų deklaraciją turi ir tie, kurie 2016 m. vertėsi individualia veikla pagal pažymą, verslo liudijimą, net jeigu iš šios veiklos pajamų gautų ir nebuvo.

Šią deklaraciją privalo užpildyti politikai, valstybės tarnautojai bei jų šeimų nariai.

Šiemet sulaukta nemažai naujovių, tarkim, į privalomų deklaruoti pajamas asmenų sąrašus buvo įtraukti žmonės, kurie dirbo keliose darbovietėse vienu metu. Taip pat valstybinei mokesčių inspekcijai būtina pateikti deklaraciją, visiems, kurie per praėjusius metus gavo dovanų už 2500 Eur ir daugiau. Tačiau didelė deklaruodami galime pasinaudoti įvairiomis lengvatomis.

Geriau mažiau mokesčių, nei didelė lengvata

Lengvatos yra mokesčių permoka, kurią gražina VMI, mokesčių permokos pavidalu. Todėl yra net kelios gyventojų grupės, kurioms deklaruoti pajamas šiemet itin naudinga.  Viena iš tokių grupių yra asmenys, kurie moka už savo arba artimų giminaičių mokslą.

Daugiausiai diskusijų kilo dėl lengvatų susijusių su trečios pakopos pensijų kaupimu ir draudimu. Šiemet yra paskutiniai metai, kuomet galima pasinaudoti įmokų už savo arba savo šeimos narių draudimo įmokas nepriklausomai nuo įmokų dydžio. Jau nuo kitų metų tokia lengvata bus taikoma nuo ne didesnės nei 2 tūkst. Eur. sumos ir ji negalės viršyti 300 Eur.

Kalbant apie lengvatas būtina paminėti populiariausią iš jų – įmokų už būsto paskolą.

Lengvatų tarifai skiriasi ir skaičiuojami pagal kiekvieną mokesčių mokėtoją.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Loading…

0
Lieknejimas

Laužome stereotipus: kokios dažniausios klaidos trukdo sulieknėti?

Moteris iškrenta iš sūpynių